دانلود با لینک مستقیم فایل@مهارتهاي زندگي از ديدگاه قرآن@

مهارتهاي زندگي از ديدگاه قرآن|50678565|zwi749520|
مهارتهاي زندگي از ديدگاه قرآن

حجم فایل : 180.4 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 83
بنام خدا 1 2 مهارتهای زندگی از دیدگاه قرآن مهارت ارتباط موثر
مهارت مقابله با استرس
مهارت مديريت برهيجان ها
مهارت حل مسئله
مهارت تصميم گيري
مهارت تفكرخلاق
مهارت تفكرنقادانه
مهارت خودشناسی
مهارت خداشناسی
مهارت خودباوری
مهارت خداباوری
مهارت خودسازی
مهارت خودآگاهي
مهارت همدلي
مهارت روابط بين فردي 3 مقدمه خداي بزرگ و مهربان همه ما را جفت آفريد و از جنس خودمان همدم و مونس برايمان قرار داد تا با او به آرامش روحي، رواني، اقتصادي و معنوي برسيم .
پس اگر من و تو بدور از هرگونه آراء و نظريات سست و بي پايه اين وآن و هر فرد به اصطلاح شهره عام و خاص مي خواهيم به آرامش جاويد برسيم چه زيبا و عاقلانه است اگر به علم خداوند اعتماد و اطمينان كنيم و در سايه فرمان و دستورات او كه خالق همه هستي و آرامبخش همه دلهاي آشفته و پريشان است. به آرامش و سعادت دست يابيم . 4 مقدمه خداوند متعال در سوره بقره آیه ی 22 می فرماید : «اگر از آنچه که بر بنده خودمان فرو فرستاده ایم در تعجب و تردید می باشید . پس (حداقل) یک سوره مشابه آن بیاورید و در این کار از هر که خواهید کمک بگیريد . و در آیه بعد از آن می فرماید : «اگر نتوانستید که هرگز هم نخواهید توانست از آتشی بترسید که برای کافران آماده شده است» .
اصولاً قرآن به حدی شیوا و روان است که هر کس حتی کمترین آشنایی با زبان عربی داشته باشد با خواندن یا شنیدن قرآن ناخودآگاه در می یابد که هیچ فرد سخنوری نمی تواند چنین بیانی داشته باشد و کلام و سخن هیچ انسانی نمی تواند باشد .
5 معجزه قرآن معجزه قرآن فقط به معارف عمیق عقلی و اجتماعی ، علوم غیبی و معانی شگفت انگیز و شیوایی و روانی کلام محدود نمی شود و هر روز ابعاد تازه ای از شگفتیهای قرآن کشف می شود . 6 پس راههاي رسيدن به آرامش را در كلام الهي مي جوييم و سپس آن راههارا بي كم وكاست مي پوييم . 1- آگاهي تو از علم خدا به مشكلاتي كه در زندگي با آن مواجه هستي همانا آرامش بخش روح وروان تو در مواجهه با همه مشكلات خواهد بود .سخنان خداي خويش را در سوره انعام آيات 33 به بعد بخوان تا بر اين آگاهي واقف شوي و بداني كه مشكلات جز آزمايش و امتحاني براي تو نيست پس در پاسخ صحيح به آن كوشا باش
7 آرامش وشادكامي 2- خداي مهربان آرامش وآسايش انسان را در كانون گرم خانواده قرار داده است پس آن را در مكانهاي ديگر مجوي(سوره اعراف آيه 189)
3- پروردگارت آرامش وشادكامي تورا دوستي خويش وايمان و تقوا مي داند و تو را بشارت مي دهد كه بزرگترين كاميابي همين است وبس پس بيراهه رفتن چرا (سوره يونس آيه 62)
4- آنكس كه تو را آفريد شب را براي سكون و آرامش تو قرار داد تا در جوار خانواده ات به استراحت بپردازي(سوره آيه )
8 طاعت خدا مايه آرامش 5- خالق وسازنده تو طاعت خويش را مايه آرامش و آسايشت قرار داده اس...مطالب دیگر:
📃تحقیق حسابداری رفتاری📃پاورپوینت مقایسه و تحلیل ویلاهای VILLA SAVOY E.1027📃پاورپوینت مدیریت زنجیره تامین (تصمیم گیری در زنجیره تامین)📃پاورپوینت بیوگرافی ابو عبدالله جعفر بن محمد رودکی سمرقندی📃پاورپوینت صفر تا صد روش های تحقیق📃پاورپوینت مطالعه کامل ریکاوری بعد از بی هوشی📃پاورپوینت فرآیند مهندسی مجدد📃پاورپوینت مطالعه تصویری گیاهان سوخوار زینتی📃پاورپوینت انواع تصمیم گیری و ارتباط آن با سطوح مدیریت📃نمونه پرسشنامه ولع مصرف هرویین📃پاورپوینت طرز قرار گرفتن بیمار در وضعیت های جراحی (پوزیشن های جراحی)📃نمونه پرسشنامه هم وابستگی اسپن فیشر📃نمونه پرسشنامه ارزیابی انطباق پذیری و همبستگی خانواده📃پاورپوینت روش های بررسی سلامت جنین📃نمونه پرسشنامه ارزیابی سلامت روان کودکان و نوجوانان (CSI) اسپرافکین، لانی و کادو 1992📃نمونه پرسشنامه ارزیابی شایستگی مدیران و روسا📃پاورپوینت تصمیم گیری چندمعیاره📃پاورپوینت مدیریت بیماران پرخاشگر📃پاورپوینت نمونه موردی معماری کتابخانه📃بارش فکری صفحه۱۶ کتاب کاروفناوری هفتم📃پرسش صفحه ۳۸ کاروفناوری کلاس هفتم مدال آوران المپیک ورزشی کشور چه کسانی هستند📃نمونه پرسشنامه مقیاس اضطراب و افسردگی هاسپیتال (HADS)📃نمونه پرسشنامه مقیاس اضطراب کتل📃نمونه پرسشنامه شیوه های فرزند پروری (بامریند)📃نمونه پرسشنامه بررسی تاثیر شبکه اجتماعی تلگرام بر توانمندی بازرسین فنی کشور